Įrašykime Švėkšnos vardą į Lietuvos rekordų knygą

Paskelbta: 2012-10-21 12:36

Peržiūrų: 1844

Skelbimas:

Įrašykime Švėkšnos vardą į Lietuvos rekordų knygą, prisidėdami prie akcijos „Mes už šviesą“ 

Spalio 31 d., trečiadienį visus švėkšniškius ir miestelio svečius raginame nelikti abejingiems ir prisidėti prie akcijos „Mes už šviesą“.  Visi kartu apšvieskime Švėkšnos dvaro parką moliūgų žibintų spindesiu. Paįvairinkime miestelio gyvenimą dar vienu netradiciniu akcentu, surenkime šventę sau.

Šviesa - žmogui gyvybiškai būtinas gyvybės šaltinis. Šviesa žmogų daro laimingesnį, neleidžia užklupti depresyvioms nuotaikoms, gerina emocinę savijautą. Neleiskime, kad vis ilgėjantys vakarai užkrėstų rudenine depresija, įrodykime, kad gyventi šviesoje - gera.

Veiks kūrybinės dirbtuvės

Kviečiame visus paruošti moliūgą-žibintą ir atnešti į Švėkšnos parką. Šalia parko tvenkinio, kurio saloje stovi Dianos skulptūra, veiks moliūgų-žibintų kūrybinės dirbtuvės. Čia Jūsų atneštus darbus akcijos savanoriai užregistruos, išdėlios parko erdvėje, o apie 18:00 val. žibintai nušvies parką. Kūrybinėse dirbtuvėse išbandykite save, kuriant žibintus kartu su kitais akcijos dalyviais. Tiesiog atsineškite moliūgą, o pagaminti žibintą Jums padėsime.  

Kodėl būtent moliūgas?

Moliūgas – vis labiau vertinama maistinga ir vaistinių savybių turinti daržovė. Be moliūgo neapsieina ir Jungtinėse Amerikos Valstijose labai populiari spalio 31 d. vykstanti Helovino šventė, kurios metu iš moliūgų išskaptuoja žibintus. Helovinas arba kitaip  vaiduoklkių šventė vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Lietuvoje šventė vertinama dvejopai. Vieni neigiamai atsiliepia aie vakarietiškos kultūros plitimą mūsų krašte ir piktinasi, kad ši šventė užgožia lietuvių minimas Vėlines. Kiti, ypatingai jaunimas, džiaugiasi galimybę audringai pasilinksminti. Jūsų teisė rinktis, tačiau akcija „Mes už šviesą“ kviečia ne diskusijai apie Helovino prasmę, o pasidžiaugti žibintų skleidžiama šviesa ir pasivaikščioti po naujai suspindusi Švėkšnos dvaro parką. Visgi, kodėl būtent moliųgas? Moliūgas populiari daržovė auginama Lietuvoje, iš moliūgo galima lengvai išskaptuoti žibintą ir išgauti gražų vizualinį vaizdą. Moliūgo vidų panaudosite moliūgų sriubai, košei, ar pan., o išorinę dalį žibintui. Žievės vistiek niekur nepadėsite, vistiek turės keliauti į kompostą. Nesijaudinkite – parke puvenos nesikaups, akcijai pasibaigus visi moliūgai bus išvežti.      

Siekime rekordo kartu

Akciją stebės Lietuvos rekordų agentūra „Factum“. Tad visi maloniai kviečiami prisidėti prie rekordo. Išgrasinkime savo miestelį, įrašydami Švėkšnos vardą į Lietuvos rekordų knygą. Parodykime, kad mums ne visvien kaip gyventi, gyvenkime šviesoje!!! 

Keletas nuorodų kaip galima pasigaminti moliūgą-žibintą:

http://www.youtube.com/watch?v=CQpU2By_czI

http://www.youtube.com/watch?v=6jSFcKpZ6qw&feature=related

http://recycledawblog.blogspot.com/2012/09/how-to-create-string-light-pumpkins.html

http://www.designsponge.com/2010/10/diy-project-janices-illustrated-pumpkins.html

http://fieldguide35.blogspot.com/2010/10/getting-festive.html

http://witandwhistle.com/2010/10/29/chevron-pumpkin/http://namuciai.blogspot.com/2009/11/zibintas.html

 

Organizatoriai

Vardas: Švėkšna
Vietovė: Švėkšnos parkas
Telefonas: 86568733
El. paštas: sveksnos.naujienos@gmail.com
Svetainė: www.sveksna.com
Nuotraukos
Komentarai
× Komentarų nėra :-(
× Perrašykite šešiaženklį saugos kodą iš kvadratėlio į laukelį apačioje!
[ Kitas paveikslėlis ]
 

KONTAKTAI:
Tel.: (+370) 600 33410
info@myliusilute.lt