2013 metų VBE ir PUPP lietuvių kalbos įskaitos pot

Paskelbta: 2013-02-23 16:04

Peržiūrų: 473

Kaina: 10 Lt

Skelbimas:

 

2013m. PUPP ir VBE lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitų potemės. Tai galimybė greitai ir pigiai pasiruošti 2013 m. lietuvių kalbos ir literatūros įskaitai. Kalbos atitinka visus NEC reikalavimus. Konsultuoju rašymo, vertinimo klausimais. Prižadu, kad darbai į tą pačią mokyklą nėra siunčiami. Kalbos kaina 10 - 15 lt.

12 klasės:

 

KALBA

 

4. Kurį šiandienos visuomenės veikėją laikytumėte geriausiu oratoriumi? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

5. Britų kalbininkas Deividas Kristalas (David Crystal) telefono žinučių rašymo žargonizuotu stiliumi nevadina katastrofa, nes taip vaikai įgunda ieškoti savo mintims užrašyti kuo tinkamesnės formos, tad tai prisideda prie didesnio raštingumo ir skatina kūrybingumą. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

 

 

8. Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

 

9. Pasaulio universitetuose yra lituanistinių centrų. Pristatykite keletą jų. Kokia jų funkcija, reikšmė puoselėjant lietuvių kalbą?

 

10. Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

 

  LITERATŪRA

 

6. Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai ir kodėl? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

 

7. Senoji literatūra suteikia galimybę praeityje rasti ir plėtoti vertybes, kurios būtų svarbios dabartyje. Pagrįskite šią mintį arba ją paneikite.

 

10 klasės:

 

KULTŪRA

 

4. Rašytojas Liudvikas Jakimavičius teigia, kad socialiniai tinklai primena šiukšlyną. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

 

6. Regionų ir miestų šventės vienas iš būdų kultūriniam paveldui populiarinti. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

 

7. Dažnai teigiama, kad istoriniai filmai padeda suprasti istoriją. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

 

8. Jaunimas vis geriau išmano naująsias technologijas. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kokią įtaką kultūrai gali turėti ši tendencija.

 

10. Jaunam žmogui svarbu pažinti tautos praeitį. Remdamiesi projekto „Misija Sibiras“ dalyvių dienoraščiais ir dokumentiniais filmais, paaiškinkite, kodėl.

 

Kontaktai: Tel: 863034662

El. Paštas: kalburengimas2013@gmail.com ;

Skype: kalburengimas2013

Vardas: Kalburengimas
Vietovė: Šilutės miestas, Vytauto gatvė
Telefonas: 863034662
El. paštas: kalburengimas2013@yahoo.com
 

KONTAKTAI:
Tel.: (+370) 600 33410
info@myliusilute.lt